Выполните действия: (-1/5-2,1):(1 1/9-5 1/5)


Ответы на вопрос

Отвечает Спиридонова Анна.

Відповідь:

\frac{9}{16}

Покрокове пояснення:

(-\frac{1}{5} -2,1):(1 \frac{1}{9} -5 \frac{1}{5} )=\frac{9}{16}

1) -\frac{1}{5} -2,1=-\frac{1}{5} -\frac{21}{10} =  

зводимо до спільного знаменника 10 і домножаємо чисельники на додаткові множники 2 і 1

=-\frac{1*2}{5*2} -\frac{21*1}{10*1} =-\frac{2}{10} -\frac{21}{10} =-\frac{23}{10}= -2\frac{3}{10}

2) 1 \frac{1}{9} -5 \frac{1}{5}=

зводимо до спільного знаменника 45 і домножаємо чисельники на додаткові множники 5 і 9

=(1-5)+( \frac{1*5}{9*5} -\frac{1*9}{5*9})=-4+( \frac{5}{45} - \frac{9}{45})=-4+(-\frac{4}{45} )=-4\frac{4}{45}

3) -2\frac{3}{10} :(-4\frac{4}{45})=\frac{23}{10} :\frac{184}{45} =\frac{23}{10} *\frac{45}{184} =

скорочуємо, тобто ділимо: 10 і 45 на 5; та 23 і 184 на 23

=\frac{23}{10} :\frac{184}{45} =\frac{23}{10} *\frac{45}{184} =\frac{23:23}{10:5} *\frac{45:5}{184:23} =\frac{1}{2} *\frac{9}{8} =\frac{9}{16}