Нсд 132 и 12 и НСК 132 12​


Ответы на вопрос

Отвечает Смагур Вика.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

нсд 132 и 12

Розкладемо кожне з цих чисел на прості множники

132 | 2                    12 | 2

 66| 2                      6 | 2

 33| 3                       3 | 3

  11 | 11                       1

    1

132= 2*2*3*11

 12= 2*2*3

прості множники записуємо у вигляді добутку степенів:

132= 2^2*3^1*11^1

 12= 2^2*3^1

звідси отримаємо(НСД 132 ; 12) =2^2*3^1 = 12

Число 12 є найбільшим загальним дільником чисел 132 і 12

НСК 132 12​

Знайдемо кратні числа 12. Для цього досить помножити число 12 на числа натурального ряду:

12; 24; 36; 48; 60; 72; 84; 96; 108; 120; 132

Знайдемо кратні числа 132. Для цього досить помножити число 132 на числа натурального ряду:

132; 264 і т.д.

Серед кратних числа 132 і числа 12 число, яке ділиться на обидва ці числа це 132

найменше спільне кратне (НСК 132; 12​) = 132