Допоможіть НСК НСД з поясненням всі приклади: НСД(36;20) =НСК(36;20) =НСД(38;82) =НСК(38;82)

=НСД(46;22) =НСК(46;22) =НСД(35;10) =НСК(35;10) =НСД(16;36) =НСК(16;36) =НСД(49;14) =НСК(49;14) =​

Ответы на вопрос

Отвечает Войтенко Михаил.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1) Розкладемо  на прості множники числа 36 і 20

36 = 2 * 2 * 3 * 3

20 = 2 * 2 * 5

Загальні множники чисел: 2; 2

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (36; 20) = 2 * 2 = 4

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (36; 20) = 2 * 2 * 3 * 3 * 5 = 180

2)Розкладемо  на прості множники числа 38 і 82

38 = 2 * 19

82 = 2 * 41

Загальні множники чисел: 2

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (38; 82) = 2

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (38; 82) = 2 * 41 * 19 = 1558

3)Розкладемо  на прості множники числа 46 і 22

46 = 2 * 23

22 = 2 * 11

Загальні множники чисел: 2

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (46; 22) = 2

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (46; 22) = 2 * 23 * 11 = 506

4)Розкладемо  на прості множники числа 35 і 10

35 = 5 * 7

10 = 2 * 5

Загальні множники чисел: 5

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (35; 10) = 5

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (35; 10) = 5 * 7 * 2 = 70

5)Розкладемо  на прості множники числа 16 і 36

16 = 2 * 2 * 2 * 2

36 = 2 * 2 * 3 * 3

Загальні множники чисел: 2; 2

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (16; 36) = 2 * 2 = 4

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (16; 36) = 2 * 2 * 3 * 3 * 2 * 2 = 144

6)Розкладемо  на прості множники числа 49 і 14

49 = 7 * 7

14 = 2 * 7

Загальні множники чисел: 7

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їх загальні множники:

НСД (49; 14) = 7

Щоб визначити НСК чисел, необхідно підкреслені множники додати до множників більшого числа і перемножити їх:

НСК (49; 14) = 7 * 7 * 2 = 98