Додаючи два цілих числа Коля, поставив зайвий 0 на кінці першого доданка й дістав у суммі 6641

замість 2411. Які числа він мав додати. Ответ писать с вычеслениями и не методом подбора!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Вольпин Максим.

Відповідь:

Найкраще розв'язати задачу методом додавання у вигляді системи рівнянь. Нехай х-перше число, то у-друге число. Їхня сума повинна була бути 2411.

Перше рівняння:

х+у=2411

Відомо, що перше число він записав із зайвим нуликом, тобто помножив його на десять. Сума цього числа із другим становить 6641.

Друге рівняння:

10х+у=6641

Маємо систему рівнянь:

\left \{ {{x+y=2411} \atop {10x+y=6641} \right.

\left \{ {{-x-y=-2411} \atop {10x + y=6641}} \right.

Додаємо два рівняння:

9х=4230

х=470

Звідси, у=2411-470=1941.

Відповідь: 470, 1941.