1) Точка 0- середина діагоналі чотирикутника АВСД, відомо,що AB = AD = 30 см, СВ=СД, ОС-10 см,

кутBAD = 120°. Знайдіть діагональ АС

Ответы на вопрос

Отвечает Жадрасинов Алпамыс.

Відповідь:

Ми можемо використовувати закон косинусів для знаходження діагоналі АС у чотирикутнику АВСД. За цим законом:

c² = a² + b² - 2ab * cos(C),

де c - діагональ АС, a і b - сторони чотирикутника, C - кут між цими сторонами.

Згідно з умовою:

AB = AD = 30 см,

OC = OS = 10 см,

кут BAD = 120°.

Отже, ми маємо:

a = AB = 30 см,

b = AD = 30 см,

C = BAD = 120°,

OC = OS = 10 см.

Підставимо ці значення у формулу закону косинусів:

c² = 30² + 30² - 2 * 30 * 30 * cos(120°).

Тепер розрахуємо значення цього виразу:

c² = 900 + 900 - 2 * 30 * 30 * (-0.5)

c² = 1800 + 900 * 0.5

c² = 1800 + 450

c² = 2250.

Тепер витягнемо корінь з обох сторін рівняння:

c = √2250

c = √(225 * 10)

c = 15√10 см.

Отже, діагональ АС чотирикутника дорівнює 15√10 см.

Пояснення: