Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 45 см . Знайдіть довжини його сторін , якщо : 1) його

бічна сторона вдвічі більша за основу . 2) його основа на 9 см більша за бічну сторону .

Ответы на вопрос

Отвечает Залата Арина.

Ответ:

1) АВ=ВС=18 см, АС=9 см.

2)АВ=ВС=12 см, АС=21 см

Объяснение:

Нехай 3-кутник АВС - рівнобедрений, з основою АС, АВ=ВС - бічні сторони, його периметр Равс=45 см.

1) Позначимо: АВ=ВС=2х см, АС=х см.

2х+2х+х=45,

5х=45,

х=45:5,

х=9.

Отже, АС=9 см, АВ=ВС=2•9=18 см.

2) Позначимо: АВ=ВС=х см, АС=(х+9) см

х+х+х+9=45,

3х+9=45,

3х=45-9,

3х=36,

х=36:3,

х=12.

Отже, АВ=ВС=12 см, АС=12+9=21 см.

Отвечает Малышева Настя.

Ответ:

1) бічні сторони по 18 см кожна, основа-9 см.; 2) бічні сторони по 12 см кожна, основа-21 см

Объяснение:

Позначимо бічні сторони через "х", основу через "у"

Периметр трикутника це сума всих його сторін. У рівнобедреного трикутника бічні сторони рівні.

1) РΔ=45 см.

Складемо рівняння:

х+х+у=45 см  

у=(х:2)    - за умовою задачі бічна сторона вдвічі більша за основу .

х+х+(х:2)=45

2,5х=45

х=18(см)

у=18:2=9(см)

2) 1) РΔ=45 см.

Складемо рівняння:

х+х+у=45 см

у=(х+9)  - за умовою задачі основа на 9 см більша за бічну сторону .

х+х+(х+9)=45

3х=45-9

х=36:3=12(см)

у=12+9=21(см)