Кінці діаметра розміщені в точках А (3; 2) і B(3; 10). Складіть формули паралельного перенесення,

внаслідок якого дане коло переходить у коло (x+2)2 + (y -3)=16.

Ответы на вопрос

Отвечает Барчишена Виктория.

Відповідь:Для того, щоб знайти формули паралельного перенесення кола, необхідно знайти відстань і напрямок зсуву центра кола. Оскільки дане коло має різний центр від початкового кола, спочатку ми повинні знайти новий центр кола.Новий центр кола має координати (-2, 3), оскільки він зсунувся на 2 в одному напрямку і на 3 в іншому напрямку. Це означає, що нам потрібно здійснити паралельний зсув на 2 вліво та 3 вгору.Отже, формули паралельного перенесення для даного кола будуть наступні:x' = x - 2

y' = y + 3де (x, y) - координати точки в початковій системі координат, а (x', y') - координати тієї ж точки в новій системі координат після паралельного перенесення.Таким чином, коло з центром в точці А (3, 2) після паралельного перенесення матиме рівняння:(x - 2)^2 + (y + 3 - 3)^2 = 16

або

(x - 2)^2 + y^2 = 16А коло з центром в точці B (3, 10) після паралельного перенесення матиме рівняння:(x - 2)^2 + (y + 3 - 10)^2 = 16

або

(x - 2)^2 + (y - 7)^2 = 16