На порошок магнію масою 96 г подіяли розведеною сульфатною кислотою. Який об’єм водню (н.у.) при

цьому виділився?

Ответы на вопрос

Отвечает Хабриева Василина.

Ответ:

При реакції з порошком магнію масою 96 г виділився об’єм водню (н.у.) рівний 89,6 л.

Объяснение:

На порошок магнію масою 96 г подіяли розведеною сульфатною кислотою. Який об’єм водню (н.у.) при цьому виділився?

Дано: m(Mg)=96 г, Vm = 22,4 л/моль

Знайти: V(Н₂)-?

Розв'язання:

1. Знаходимо молярну масу магнію .

M(Mg)=Ar(Mg)=24 г/моль

2. Кількість речовини Mg, що вступила в реакцію:

ν(Mg) =m/M=96 г / 24 г/моль = 4 моль

3. Записуємо рівняння хімічної реакції, під формулами речовин вказуємо їх молярне співвідношення яке дорівнює коефіцієнтам.

96 г                                        х л

Mg + H₂SO₄ → MgSO₄ + H₂

1 моль                                 1  моль

4 моль                                х моль

З цієї реакції видно, що 1 моль магнію взаємодіє з 1 молем сульфатної кислоти і утворює 1 моль сульфату магнію та 1 моль водню (H₂).

4. Складаємо пропорцію.

1 моль Mg     -    1 моль H₂

4 моль Mg     -    х моль H₂

ν(H₂)=(1 моль · 4 моль) / 1 моль = 4 моль

Таким чином, згідно з реакцією, утворюється 4 моля водню (H₂)

5. Знаходимо об’єм водню.

Об’єм водню можна обчислити, використовуючи ідеальний газовий закон, де об’єм газу пропорційний кількості речовини:

V = ν · Vm

де V - об’єм газу, ν - кількість речовини в молях, Vm - молярний об’єм газу при нормальних умовах (н.у.), який становить приблизно 22,4 л/моль.

Отже, об’єм водню, який виділився, буде рівний:

V = 4 моль · 22,4 л/моль = 89,6 л

Таким чином, при реакції з порошком магнію масою 96 г виділився об’єм водню (н.у.) рівний 89,6 л.

Відповідь: 89,6 л

#SPJ1