На суміш порошків магнію з купрум (II) оксидом масою 15,2 г подіяли розведеною сульфатною кислотою

до повного її розчинення. Виділився газ об'ємом 6,72 л. Який масовий склад суміші? Яку масу кислоти треба взяти, щоб повністю розчинити суміш? помогите прошу!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Mg + CuO) = 15,2 г

V(H2) = 6,72 л

Найти: m(Mg) - ?  m(CuO) -?  m(H2SO4) - ?

CuO + H2SO4 ≠ реакція не іде

Знайдемо скільки магнію в суміші:

15,2 г                  х г                                    6,72 л

Mg     +     H2SO4    =   MgSO4   +    H2↑

М = 24г/моль                                     Vm = 22,4 л/моль

m = 24 г                                               V = 22,4 л

Массовий склад суміші:

m(Mg) = 6,72 * 24 : 22,4 = 7,2 г

m(CuO) = m(Mg + CuO) - m(Mg) = 15,2 - 7,2 = 8 г

Обчислимо кількість речовини магнію і водню:

n(Mg) = m(Mg)/ M(Mg) = 15,2/24 = 0.63 моль

n(H2) = V(H2)/ Vm = 6,72/22,4 = 0,3 моль

З РХР бачимо, що n(Mg) : n(H2) = 1 : 1, а з умови

n(Mg) : n(H2) = 0,63 : 0,3 , тобто тагній у надлишку, тому розрахунок ведемо по водню, і звідси маємо:

n(H2) * n(H2SO4) = 1 : 1, і тоді n(H2SO4) = n(H2) = 0,3 моль

М(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

m(H2SO4) = n(H2SO4) * М(H2SO4) = 0,3 * 98 = 29,4 г