Знайти перший член і різницю арифметичної прогресії (an) , якщо a4 + a8 = 35 і a3+ a21 = 65​


Ответы на вопрос

Отвечает Mixailina Kristina.

Позначимо перший член арифметичної прогресії як а, а різницю як d. Тоді маємо систему рівнянь:

a + 3d + a + 19d = 65

4a + 12d + 8a + 8d = 35

Спростивши, отримуємо:

5a + 22d = 65

12a + 20d = 35

Розв'язавши цю систему рівнянь, знаходимо:

a = -11

d = 3

Отже, перший член арифметичної прогресії дорівнює -11, а різниця - 3.


---------------------------------------------------

Если помог, отметь ответ как лучший пожалуйста :)