Знайдіть площу рівнобедерно трикутника АВС (АВ=ВС) якщо АВ=5см, АС= 8см


Ответы на вопрос

Отвечает Карпов Владислав.

Ответ:

Площа трикутника знаходиться по формулі S=1/2ah

де h висота, отже спочатку побудуємо Висоту ВО до сторони АС.

За теоремою Піфагора:

ВО=√АВ²-АО²

АО=АС/2=8/2=4 (см)

ВО=√5²-4²=√25-16=√9=3 (см)

S=1/2×АС×ВО=1/2×8×3=12 (см²)