3. Знайдіть повну поверхню призми, бічні грані якої є квадратами, а її основою є правильний

трикутник, описаний навколо кола радіуса r.

Ответы на вопрос

Отвечает Ярмоленко Максим.

Ответ:ось))

Объяснение:

Повну поверхню призми можна розбити на три частини: дві бічні грані та основу. Послідовно розглянемо кожну частину.

Поверхня бічних граней: Призма має дві бічні грані у вигляді квадратів, і їх площа дорівнює сумі площ кожного квадрата. Площа одного квадрата дорівнює bі = a², де "a" - сторона квадрата, і "a" в даному випадку є діаметром кола, отже "a = 2r". Таким чином, площа одного квадрата дорівнює (2r)² = 4r². Отже, площа двох квадратів дорівнює 2 * 4r² = 8r².

Поверхня основи: Основа призми - правильний трикутник, описаний навколо кола радіуса r. Площа правильного трикутника зі стороною "a" дорівнює (a²√3)/4, де "a" - сторона трикутника, яка в даному випадку дорівнює діаметру кола "2r". Отже, площа основи дорівнює ((2r)²√3)/4 = (4r²√3)/4 = r²√3.

Поверхня бічних граней = 8r²

Поверхня основи = r²√3

Тепер можемо знайти повну поверхню призми, складаючи площі цих трьох частин:

Повна поверхня призми = Поверхня бічних граней + Поверхня основи

Повна поверхня призми = 8r² + r²√3

Повна поверхня призми = r²(8 + √3)

Отже, повна поверхня призми дорівнює r²(8 + √3).