Варіант 1 1. Периметр паралелограма дорівнює 52 см, а одна з його сторін на 10 см більша за іншу.

Знайдіть довжину більшої сторони.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Наталья.

Ответ:

Позначимо довжину меншої сторони паралелограма як "а" см, а довжину більшої сторони як "б" см.

Знаємо, що периметр паралелограма дорівнює 52 см. Периметр паралелограма обчислюється за формулою:

Периметр = 2 * (a + б)

Ми також знаємо, що одна зі сторін (більша) на 10 см більша за іншу (меншу). Тобто:

б = а + 10

Тепер можемо підставити вираз для "б" у формулу периметра:

52 = 2 * (a + (а + 10))

Розгорнемо вираз у дужках і спростимо:

52 = 2 * (2а + 10)

52 = 4а + 20

Тепер віднімемо 20 від обох боків:

52 - 20 = 4а

32 = 4а

Тепер поділимо обидва боки на 4, щоб знайти значення "а":

а = 32 / 4

а = 8

Отже, довжина меншої сторони "а" дорівнює 8 см, а довжина більшої сторони "б" дорівнює:

б = а + 10

б = 8 + 10

б = 18

Довжина більшої сторони паралелограма дорівнює 18 см.