Периметр основания правильной четырехугольной пирамиды равен 32, боковое ребро 5. Найдите площадь

полной поверхности пирамиды (сумму площадей всех граней)

Ответы на вопрос

Отвечает Андрейчук Іра.

Ответ:

Площадь повної поверхні правильної чотирикутної піраміди можна знайти за допомогою наступної формули:

Площа = Площа основи + Площі бокових граней.

Для обчислення площі основи ми можемо розділити чотирикутник на два трикутники і знайти площу одного з них. Так як це правильна піраміда, то кожен трикутник на основі є рівностороннім трикутником.

Для знаходження площі одного трикутника використовуємо формулу площі рівностороннього трикутника:

Площа трикутника = (сторона^2 * √3) / 4.

Оскільки довжина сторони бокового ребра дорівнює 5, то:

Площа трикутника = (5^2 * √3) / 4 = (25√3) / 4.

Зараз ми можемо обчислити площу основи, так як у нас є чотири таких трикутника на основі:

Площа основи = 4 * (25√3) / 4 = 25√3.

Тепер давайте знайдемо площу бокових граней. Оскільки у нас є 4 бокові грані, і кожна з них є рівностороннім трикутником зі стороною 5, то площа однієї бокової грані дорівнює:

Площа бокової грані = (5^2 * √3) / 4 = (25√3) / 4.

Тепер обчислимо площу всіх бокових граней:

Площа бокових граней = 4 * (25√3) / 4 = 25√3.

Отже, площа повної поверхні піраміди дорівнює:

Площа = Площа основи + Площа бокових граней = 25√3 + 25√3 = 50√3.