Діагональ BD паралелограма ABCD утворює зі стороною AB кут 65°, кут C = 50°, AB = 8 см. Знайдіть

периметр паралелограма.​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Илья.

Ответ:

Периметр паралелограма дорівнює 32 см

Объяснение:

Діагональ BD паралелограма ABCD утворює зі стороною AB

кут 65°, кут C = 50°, AB = 8 см. Знайдіть периметр паралелограма.​

Властивості паралелограма:

  • Протилежні сторони паралелограма рівні.
  • Протилежні кути паралелограма рівні.

Розв'язання

Нехай ABCD - даний паралелограм. BD - діагональ, ∠ABD=65°, ∠С=50°, АВ=8 см.

Знайдемо Р(ABCD).

1) ∠А=∠С=50° - як протилежні кути паралелограма.

2) В ΔАВС за теоремою про суму кутів трикутника маємо:

∠А+∠ABD+∠ADВ=180°

∠ADВ=180°-∠А-∠ABD=180°-50°-65°=65°

∠ADВ=∠ABD, отже ΔАВС-рівнобедрений з основою BD.

АD = АВ = 8 см - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.

3) Знайдемо периметр паралелограма за формулою:

Р(ABCD) = 2 · (АВ+АD)

Р(ABCD) = 2 · (8 + 8) = 2 · 16 = 32 (см)

Відповідь: 32 см

#SPJ1