Периметр ромба дорівнює 100см, а діагоналі відносяться як 3:4. Знайдіть площу ромба.


Ответы на вопрос

Отвечает Smirnova Elena.

Ответ:

Площа ромба дорівнює 600 см²

Объяснение:

Периметр ромба дорівнює 100см, а діагоналі відносяться як 3:4. Знайдіть площу ромба.

1.

Оскільки ромб має чотири однакові сторони, то його сторона буде дорівнювати:

AB=BC=CD=AD=P:4=100:4=25 (см)

2.

Оскільки за умовою діагоналі відносяться як 3:4, то позначимо АС=3х, BD=4x.

3.

За властивістю діагоналей ромба маємо:

AO=OC=AC/2=3x/2=1,5x

BO=OD=BD/2=4x/2=2x

4.

В прямокутному трикутнику ВОС(∠ВОС=90°) за теоремою Піфагора маємо:

ВО²+ОС²=ВС²

(2х)²+(1,5х)²=25²

4х²+2,25х²=625

6,25х²=625

х²=100

х=10 (х>0)

Отже, АС=3•10=30(см), BD=4•10=40(см).

5.

Площа ромба дорівнює половині добутку його діагоналей:

\sf S =  \dfrac{1}{2} \cdot AC\cdot BD =  \dfrac{1}{2} \cdot 30\cdot 40 = \bf 600 (см²)