Основи прямокутної трапеції дорівнюють 11 дм і 23 дм. Менша бічна сторона дорівнює 5 дм. Обчисли

більшу бічну сторону трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Дружинин Валентин.

Відповідь:

13 дм

Пояснення:

Проведемо СК⊥ АD. Так як ∠А=∠К=90°, то за властивістю ║прямих АВ║СК, а АD║CD( за визначенням трапеції), отже АВСК- прямокутник, звідки маємо АВ=CК=5дм, AK=BC=11 дм.

АD=AK+KD →   KD=АD-АК=23-11=12(дм).

Розлянемо ΔСКD, де ∠К=90°, за теоремою Піфагора

СD²=CK²+KD²

CD=\sqrt{5^2+12^2}=\sqrt{169}=13 (дм)