У трикутнику АВС ∠С = 90°, АВ = 8 см, ВС = 5 см. Знайдіть гіпотенузу трикутника. 2. У

прямокутному трикутнику АВС, АС = 8 см, ВС = 15 см. Знайдіть довжину сторони АВ. 3. Дано трикутник АВС, ∠С = 90° , ∠В = 30° . Гіпотенуза трикутника АВ = 6 см. Знайдіть сторону ВС.

Ответы на вопрос

Отвечает Musayev Lezgin.
1. У трикутнику ABC, якщо ¿C = 90° та AB =
8 См, ВС = 5 см, то можна використати
теорему Піфагора:
_ AC^2 = AB^2 + ВС^2
• Замінюємо відомі величини:
AC^2 = 8^2 + 5^2 = 64 + 25 = 89
Отже, AC = V89 = 9,43 CM.
2. У прямокутному трикутнику АВС, якщо
AC = 8 См, ВС = 15 см, то можна
використати теорему Піфагора:
AB^2 = АС^2 + ВС^2
Замінюємо відомі величини:
АВ^2 = 8^2 + 15^2 = 64 + 225 = 289
Отже, AB = V289 = 17 CM.
3. У трикутнику АВС, якщо ¿C = 90°,30° та гіпотенуза AB = 6 СМ, то можна
використати синус:
BC = AB * sin (LB) = 6 * sin (309) = 3 * V3 CM.