Периметр прямокутника = 40 см. Знайдіть його сторони, якщо одна з них на 2 см менша за другу.


Ответы на вопрос

Отвечает Рыбак Александр.

Ответ: 9см и 11 см

Объяснение:

Позначимо сторони прямокутника як "x" і "y". За умовою ми знаємо, що одна зі сторін на 2 см менша за іншу. Тобто ми можемо записати таке рівняння:

x = y - 2

Також умова дає нам інший важливий факт - периметр прямокутника дорівнює 40 см. Периметр прямокутника розраховується за формулою:

Периметр = 2x + 2y

Замінимо "x" у формулі на вираз "y - 2":

40 = 2(y - 2) + 2y

Розкриємо дужки та спростимо рівняння:

40 = 2y - 4 + 2y

Тепер додамо 4 до обох сторін рівняння:

40 + 4 = 2y + 2y

44 = 4y

Ділимо обидві сторони на 4:

4y = 44

y = 44 / 4

y = 11

Отже, одна зі сторін прямокутника дорівнює 11 см. Тепер, за виразом "x = y - 2", знайдемо іншу сторону:

x = 11 - 2

x = 9

Отже, інша сторона прямокутника дорівнює 9 см.

Отже, сторони прямокутника дорівнюють 9 см і 11 см.