Знайти п'ятий член зростаючої геометричної прогресії, у якої b1=4,b3=16


Ответы на вопрос

Отвечает Журавлева Екатерина.
1 способ
b_n = b_1*q^{n-1} \\  \\ b_3 = b_1*q^2 \\  \\ q^2= \frac{b_3}{b_1} = \frac{16}{4} =4 \\  \\ b_5 = b_3*q^2 = 16 * 4 = 64


2 способ
Так как    3 - 1 = 5 - 3, то
b_3^2 = b_1*b_5 \\  \\ 16^2 = 4*b_5 \\  \\ b_5 =  \frac{256}{4} = 64

b_5 = 64