Перпендикуляр завздовжки 36 см , проведений із точки кола на діметр , ділить його у відношенні 9 :

16 . Знайдіть діаметр кола

Ответы на вопрос

Отвечает Гасанов Артем.

1. З т. кола проведiть вiдрiзки до кiнцiв дiаметра. Отримали прямокутний трикутник.

2. Вiдрiзок 36 см-висота, проведена до гiпотенузи. 36^2=16х*9х,

х^2=36×36/(16×9),

х^2=9, х=3.

Тодi 9*3=27см, 16*3=48 см.