У трикутнику ABC пряма MK, паралельна стороні BC, перетинає сторону AB в точці M, а сторону AC в

точці K. Знайти MK якщо, AK=12см, KC=4см, BC=24см

Ответы на вопрос

Отвечает Гуленко Олександра.

Розв'язання.

Лема про подібні трикутники: пряма, паралельна стороні трикутника, відтинає від нього трикутник, подібний даному.

Оскільки MK||ВС, то ΔABC~ΔAMK за лемою.

В подібних трикутниках відповідні сторони пропорційні, а тому:

AC : AK = BC : MK.

AC= AK+KC= 12+4= 16 (см).

Маємо:

16 : 12 = 24 : MK;

MK= 12•24:16 (за пропорцією);

MK= 18 (см)

Отже, MK= 18 см.

Відповідь: 18 см.