Висота, проведена з вершини тупого кута ромба ділить сторону на відрізки завдовжки 6 і 4 см,

рахуючи від вершини гострого кута. Знайдіть площу ромба​

Ответы на вопрос

Отвечает Маякова Валерия.

Висота утворює прямий трикутник із гіпотенузою 10 та катетом 6. Інший катет — висота ромба. По т. Піфагора знаходимо довжиyу катета:

h= \sqrt{10^2-6^2} = \sqrt{100-36}=\sqrt{64}   =8 \:\:(cm)

Сторона ромба a = 6+4 = 10 (cm)

Площа ромба S = a·h

S = 10·8 = 80 (cm²)

Відповідь: площа ромба рівна 80 см².