У трикутнику abc ab=bc=6см a=75. Знайти висоту ad


Ответы на вопрос

Отвечает Сакевич Дима.

Роз-ня:

ab=bc⇒Δabc-рівнобедрений⇒∠a=∠c=75°

За Т. про суму кутів трикутника, ∠b=180°-(∠a+∠c)

∠b=180°-(75°+75°)=30°

З Δabd(∠d=90°), ad=ab/2(за властивістю катета, що лежить навпроти ∠30°)

ad=6/2=3(см)

Відповідь:

3см