Катер за 4 години руху за течією річки і 3 години руху по озеру пройшов 148 км. За 5 годин руху

проти течії річки він пройшов на 50 км. більше, ніж за 2 години руху по озеру.Знайдіть швидкість катера в стоячій воді і швидкість течіїдіть швидкість????

Ответы на вопрос

Отвечает Даиров Макарим.

х км/год - швидкість катера

у км/год - швидкість річки

(х+у)*4+3х=148 }

(х-у)*5-2х=50     }

 

4х+4у+3х=148 }

5х-5у-2х=50     }

 

7х+4у=148 }

3х-5у=50   }

 

3х=50+5у

х=(50+5у)/3, підставимо значення х у перше рівняння:

7(50+5у)/3+4у=148, спільний знаменник 3

350+35у+12у=444

47у=94

у=2(км/год) - швидкість течії річки

3х-10=50

х=20(км/год) - швидкість катера