На колі x^2 + y^2 = 169 знайдіть точки : 1) з абсцисою 12; 2) з ординатою -5 3) які лежать на осі

абсцис 4) які лежать на осі ординат ДАЮ 35 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Гребенюк Алёна.

Ответ:

Объяснение:

1) Підставляємо замість х 12 (бо це абсцисса) у формулу

12^2 + y^2 = 169

y^2 = 169-12^2

y^2 = 13^2-12^2

y^2 = (13-12)(13+12)

у^2=25

у1= -5

у2=5

Отже, точки (12;-5) і (12; 5)

2)Аналогічно замість у підставимо -5

x^2 + (-5)^2 = 169

x^2 + 25= 169

x^2 = 169-25

х^2=144

х1=12

х2= -12

Отже, точки (12; -5) і (-12; -5)

3)На осі абсцисс лежать ті точки, що мають у=0

Тож, необхідно підставити на місце у нуль

x^2 + 0^2 = 169

х^2=169

х1= -13

х2=13

Отже, точки (-13,0) та (13;0)

4) Якщо точка лежить на осі ординат, то її абсцисса дорівнює нулю

у^2=169

у1= -13

у2=13

Отже, відповідь: (0;-13) і (0;13)