Катер проплив 24 км за течією річки і 105км проти течії за 3 год. Знайдіть швидкість течії, якщо

власна швидкість катера дорівнює 45км/год. Будь ласка, розгорнуте рішення через дискримінант ​

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Ответ:

3

Объяснение:

x - скорость течения, км/ч.

24/(45+x) +105/(45-x)=3                                     |3

8(45-x)+35(45+x)=(45-x)(45+x)

360-8x+1575+35x=(2025-x²)

1935+27x=2025-x²

x²-2025+1935+27x=0

x²+27x-90=0; D=729+360=1089

x₁=(-27-33)/2=-60/2=-30 - ответ не подходит.

x₂=(-27+33)/2=6/2=3 км/ч - скорость течения.