ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА З ЗАВДАННЯМ: Чи є членом арифметичної прогресії -3; -8; -13; число - 160.…


Ответы на вопрос

Отвечает Сакович Илона.
Для перевірки чи є число -160 членом арифметичної прогресії потрібно визначити загальний різницю (d) цієї прогресії.

Загальний різниця арифметичної прогресії обчислюється як різниця будь-яких двох сусідніх членів, тому можна взяти два будь-яких члена і порахувати їх різницю:

-8 - (-3) = -5

Отже, d = -5.

Тепер можна перевірити, чи є -160 членом арифметичної прогресії з першим членом -3 і загальним різницею -5.

-3 + (-5)*n = -160, де n - номер шуканого члена.

Розв'язуючи це рівняння отримаємо:

n = (-160 + 3) / (-5) = 31.4

Отже, 31.4 не є цілим числом, тому -160 не є членом арифметичної прогресії з першим членом -3 і загальним різницею -5.
Отвечает Свиридов Александр.

Ответ:

Для того, щоб визначити, чи є число -160 членом арифметичної прогресії з першим членом -3 та різницею -5, треба перевірити, чи існує таке ціле число n, що:

-3 + (-5)n = -160

Розв'язавши це рівняння, ми отримуємо:

(-5)n = -157

n = 31.4

Так як n не є цілим числом, то число -160 не є членом заданої арифметичної прогресії.