Задача Маючи у кишені 200 грн Микола придбав 2 чашки кави та 3 круасани. Скільки коштує чашка кави

та круасан, якщо відомо, що чашка кави дорожча за круасан?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пряничников Александр.

Ответ:

чашка кави коштує 25 грн, а круасан коштує 50 грн.

Объяснение:

Позначимо вартість чашки кави як "х", а вартість круасану як "у". Оскільки чашка кави дорожча за круасан, то маємо нерівність:

х > у

Микола купив 2 чашки кави і 3 круасани, тому витратив:

2х + 3у = 200

Можна переписати цю рівність у вигляді:

2х = 200 - 3у

Або:

х = (200 - 3у)/2

Підставляючи це значення х у нерівність, отримаємо:

(200 - 3у)/2 > у

Розв'язавши цю нерівність, отримаємо:

у < 66.67

Оскільки вартість круасану не може бути від'ємною, то у = 50 (наприклад). Підставляючи це значення у рівняння, отримаємо:

2х + 3·50 = 200

2х = 50

х = 25

Тому, чашка кави коштує 25 грн, а круасан коштує 50 грн.