1132. Розв'яжіть систему двох лінійних рівнянь із двома змінними способом додавання: 1)5x-4y=18,

3x+4y=-2; 2 )x-y=4, x+y=-10; 3) 4x+y=12, 6x+y=18;4)5x-2y=37, |3x+4y=-9; ​

Ответы на вопрос

Отвечает Луньков Никита.

Відповідь: 1) Спочатку додамо два рівняння, щоб знищити змінну y:

5x - 4y = 18

+ 3x + 4y = -2

------------

8x = 16

x = 2

Підставимо x в одне з рівнянь і знайдемо y:

5x - 4y = 18

5(2) - 4y = 18

-4y = 8

y = -2

Отже, розв'язок системи рівнянь:

x = 2, y = -2

2) Додамо два рівняння, щоб знищити змінну y:

x - y = 4

+ x + y = -10

---------

2x = -6

x = -3

Підставимо x в одне з рівнянь і знайдемо y:

x - y = 4

-3 - y = 4

y = -7

Отже, розв'язок системи рівнянь:

x = -3, y = -7

3) Додамо два рівняння, щоб знищити змінну y:

4x + y = 12

+ 6x + y = 18

------------

10x = 30

x = 3

Підставимо x в одне з рівнянь і знайдемо y:

4x + y = 12

4(3) + y = 12

y = 0

Отже, розв'язок системи рівнянь:

x = 3, y = 0

4) Додамо два рівняння, щоб знищити змінну y:

5x - 2y = 37

+ 3x + 4y = -9

------------

8x = 28

x = 3.5

Підставимо x в одне з рівнянь і знайдемо y:

5x - 2y = 37

5(3.5) - 2y = 37

-2y = 19.5

y = -9.75

Отже, розв'язок системи рівнянь:

x = 3.5, y = -9.75

Отвечает Коробейникова Анастасия.