Два туристи одночасно вишли з двох міст відстань між якими 38 км і зустрілись через 4 год. З якою

швидкістю йшов кожний якщо перший до зустрічі пройшов на 2 км більше ніж другий ? Потрібно зробити систему будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Красивин Сергей.

Ответ:

5 (км/час) - скорость первого туриста.

4,5 (км/час) - скорость второго туриста.

Объяснение:

Два туристи одночасно вишли з двох міст відстань між якими 38 км і зустрілись через 4 год. З якою швидкістю йшов кожний якщо перший до зустрічі пройшов на 2 км більше ніж другий ? Потрібно зробити систему.

х - скорость первого туриста.

у - скорость второго туриста.

По условию задачи до встречи туристы были в пути 4 часа.

Расстояние между пунктами 38 км.

Первый турист прошёл на 2 км больше.

По условию задачи составляем систему уравнений:

4*х+4*у=38

4*х-4*у=2, методом сложения.

Складываем уравнения:

4х+4х+4у-4у=38+2

8х=40

х=5 (км/час) - скорость первого туриста.

4*х+4*у=38

4у=38-4*5

4у=18

у=4,5 (км/час) - скорость второго туриста.

Проверка:

5*4+4,5*4=38;  38=38;

5*4-4,5*4=2;     2=2; всё верно.