Автобус запізнювався на 15 хв. Щоби прибути до зупинки вчасно, він за 70 км до цієї станції

збільшив свою швидкість на 14 км/год. Знайдіть початкову швидкість автобуса. У відповідь запишіть швидкість у км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Шишка-Романова Марья.

Пояснення:

15 хвилин=1/4 години.

Нехай початкова швидкість автобуса дорівнює х км/год >0.     ⇒

\displaystyle \\\frac{70}{x} -\frac{70}{x+14} =\frac{1}{4} \\\\70*4*(x+14)-70*4*x=1*x*(x+14)\\\\280x+3920-280x=x^2+14x\\\\x^2+14x-3920=0\\\\x^2+70x-56x-3920=0\\\\x*(x+70)-56*(x+70)=0\\\\(x+70)*(x-56)=0\\\\x+70=0\\\\x_1=-70\notin\\\\x-56=0\\\\x_2=56.

Відповідь: початкова швидкість автобуса дорівнює 56 км/год.