пжпжпж даю 100балов Розв*язування задач за допомогою дробовораціональних рівнянь. 1. Група школярів

чекає на автобус, який відвезе їх на екскурсію до міста Кам'янець-Подільський. Автобус запізнювався на 10 хв. Щоб прибути за розкладом, водій за 80 км до місця посадки дітей збільшив швидкість на 16 км/год. Знайди початкову швидкість автобуса. 2. Перші 8 км маршруту турист ішов з однією швидкістю, а інші 12 км зі швидкістю, що на 5 км/год більша. Знайди його початкову швидкість, якщо на весь шлях він витратив 10 год. 3. Наталка з друзями грала в гру: вона загадала певний звичайний дріб і сказала їм, що знаменник цього дробу на 3 більший за його чисельник, і що якщо чисельник цього дробу збільшити на 4, а знаменник збільшити на 8, то вийде дріб, який буде на 1/6 більше за той, що вона загадала. Знайди дріб, який загадала Наталка. але не саму відповідь треба з тим я корзвязувалась задача

Ответы на вопрос

Отвечает Салимова Алия.

Объяснение:

1.Позначимо початкову швидкість автобуса як v, а час, на який запізнювався автобус, як t. Тоді ми можемо записати два рівняння на відстань:

(1) (v + 16) * (t - 1/6) = 80 (тут ми віднімаємо 1/6 години від часу t, щоб врахувати те, що водій збільшив швидкість за 80 км до місця зустрічі)

(2) v * t = 80

Розв'язуючи ці два рівняння, ми можемо знайти початкову швидкість автобуса:

v = 48 км/год

2.Позначимо початкову швидкість туриста як v, а час, який він пройшов зі швидкістю v, як t1. Тоді час, який він пройшов зі швидкістю v+5, буде (10-t1). Ми можемо записати два рівняння на відстань:

(1) vt1 + (v+5)(10-t1) = 20 (тут ми складаємо відстані, які пройшов турист з різними швидкостями)

(2) t1 + (10-t1) = 10

Розв'язуючи ці два рівняння, ми можемо знайти початкову швидкість туриста:

v = 3 км/год

3.Позначимо загаданий дріб як x/y. За умовою задачі ми знаємо, що y = x + 3 та 6(x+4)/(x+11) = 7x/3. Можемо розв'язати це рівняння:

18(x+4) = 7x(x+11)

18x + 72 = 7x^2 + 77x

7x^2 - 1x - 72 = 0

(7x + 9)(x - 8) = 0

Отже, x = 8 (бо x не може бути від'ємним), тоді y = x + 3 = 11. Таким чином, загаданий дріб - 8/11.