Знайдіть b1, q, S5, геометричної прогресії, якщо b3-b1=6 а b2+b1=-2


Ответы на вопрос

Отвечает Велиев Сабри.

Ответ:

За визначенням геометричної прогресії, маємім:

b2 = b1 * q

b3 = b2 * q = b1 * q^2

За умовою задачі, маємо:

b3 - b1 =ім:

b2 = b1 * q

b3 = b2 * q = b1 * q^2

Використовуючи дані, маємо два рівняння:

b3 - b1 = 6

b2 + b1 = -2

Підставляємо значення b2 та b3, отримані з визначення геометричної прогресії:

b1 * q^2 - b1 = 6

b1 * q + b1 = -2

Розв'язуємо друге рівняння відносно b1:

b1 * (q + 1) = -2

b1 = -2 / (q + 1)

Підставляємо значення b1 в перше рівняння та перетворюємо його:

(-2 / (q + 1)) * q^2 - (-2 / (q + 1)) = 6

-2q^2 + 2 = 6(q + 1)

-2q^2 + 6q + 4 = 0

q^2 - 3q - 2 = 0

Розв'язуючи квадратне рівняння, отримуємо:

q₁ = -1

q₂ = 2

Так як геометрична прогресія повинна мати додатні члени, то приймаємо q = 2.

Тоді b1 = -2/(2+1) = -2/3.

І, використовуючи визначення геометричної прогресії, b2 = b1 * q = (-2/3) * 2 = -4/3 та b3 = (-4/3) * 2 = -8/3.

І нарешті, знаходимо суму перших п'яти членів геометричної прогресії:

S5 = b1 * (q^5 - 1) / (q - 1) = (-2/3) * (2^5 - 1) / (2 - 1) = -62.

Объяснение:

если правильно отметь как лучший ответ