Скільки 40% розчину сірчаної кислоти треба долити до 10,5 л 70%-го розчину цієї кислоти, щоб

одержати 60%-ий розчин? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шелевиля Стас.

Объяснение:

Нехай x літрів 40% розчину сірчаної кислоти треба додати до 10.5 літрів 70% розчину, щоб отримати 60% розчин.

Спочатку знайдемо кількість кислоти в 10.5 літрах 70% розчину:

Кількість кислоти = 10.5 л * 0.7 = 7.35 л

Тепер знайдемо кількість кислоти, яку містить x літрів 40% розчину:

Кількість кислоти = x л * 0.4

Коли ці розчини змішаються, ми отримаємо (10.5 + x) літрів 60% розчину, тому ми можемо записати рівняння для концентрації кислоти:

(7.35 + 0.4x)/(10.5 + x) = 0.6

Розв'язавши це рівняння, ми отримаємо:

7.35 + 0.4x = 6.3 + 0.6x

0.1x = 1.05

x = 10.5

Тому нам потрібно додати 10.5 літрів 40% розчину сірчаної кислоти до 10.5 літрів 70% розчину, щоб отримати 60% розчин.