1. Розкладіть на множники квадратний a) x²-x-30; тричлен: б)4 у +4y-3.​


Ответы на вопрос

Отвечает Аккерманова Леся.

a) Для розв'язання цього завдання необхідно знайти такі два числа, добуток яких дає -30, а сума -1. Таким чином, можна розкласти вираз x²-x-30 на добуток двох біному:

x² - x - 30 = (x - 6)(x + 5)

Отже, розклад на множники: (x - 6)(x + 5).

б) Щоб розкласти на множники вираз 4у + 4у - 3, можна винести спільний множник 4 і отримати:

4у + 4y - 3 = 4(y + 1) - 3

Далі, можна переписати отриманий вираз як добуток двох біному:

4(y + 1) - 3 = (2√2)² - 3² = (2√2 + 3)(2√2 - 3)

Отже, розклад на множники: (2√2 + 3)(2√2 - 3).