Знайти похідну функції: у=(х³+4)(х²-3)


Ответы на вопрос

Отвечает Литовченко Анна.

Відповідь:

Для знаходження похідної функції у=(х³+4)(х²-3), необхідно застосувати правило добутку диференціювання:

(uv)' = u'v + uv'

де u = x³+4 та v = x²-3.

Тоді, застосовуючи це правило, маємо:

у' = (x³+4)'(x²-3) + (x³+4)(x²-3)'

Для знаходження похідної (x³+4)' та (x²-3)', ми можемо застосувати правило степеневої функції та константи, відповідно:

(u^n)' = n*u^(n-1)u' та (cu)' = cu', де n та c - це деяка константа.

Тоді, маємо:

у' = (3x²)(x²-3) + (x³+4)(2x)

або

у' = 3x⁴ - 9x² + 2x⁴ + 8x

зведення подібних членів дає:

у' = 5x⁴ - 9x² + 8x

Отже, похідна функції у=(х³+4)(х²-3) дорівнює 5x⁴ - 9x² + 8x.

Пояснення:

Отвечает Макарова Наталья.

y = ( {x}^{3}  + 4)( {x}^{2}  - 3) = \\  =   {x}^{5} - 3 {x}^{3}   + 4 {x}^{2}  - 12 \\ y' = 5 {x}^{5 - 1}  - 3 \times 3 {x}^{3 - 1}  + 4 \times 2 {x}^{2 - 1}  =  \\  = 5 {x}^{4}  - 9 {x}^{2}  + 8x