Знайдіть знаменник геометричної прогресії (bn), якщо b10=8/17, b14=1/34​


Ответы на вопрос

Отвечает Стрелец Валерия.

Можно лучший ответ пожалуйста.

Для знаходження знаменника геометричної прогресії (b_n) використаємо відомі значення b_10 та b_14.

Ми знаємо, що b_10 = 8/17 та b_14 = 1/34.

У геометричній прогресії загальний член можна виразити як:

b_n = b_1 * r^(n-1),

де b_1 - перший член прогресії, r - знаменник прогресії.

Для знаходження знаменника (r) ми можемо скористатися наступною рівністю:

b_14 = b_10 * r^(14-10).

Підставимо відомі значення:

1/34 = 8/17 * r^4.

Для спрощення рівняння помножимо обидві його частини на 34:

1 = 16 * r^4.

Тепер поділимо обидві частини на 16:

1/16 = r^4.

Щоб знайти r, піднесемо обидві частини до 1/4 степеня:

(r^(1/4))^4 = (1/16)^(1/4).

r = 1/2.

Отже, знаменник геометричної прогресії (b_n) дорівнює 1/2.