СРОЧНООО Дев'ять років тому брат був удвічі старший за сестру. Скільки років брату й скільки

сестрі, якщо брат старший за сестру на 4 роки?​

Ответы на вопрос

Отвечает Томин Илья.

коротко : тобто 9 років тому брат був удвічі старший та старший на 4 роки, тоді на той час його сестрі було 4, а йому 8
зараз сестрі 4+9=13, а брату 13+4=17 років

розв'язок:
9 років тому
1) брат удвічі старший за сестру, тобто 2х
2)брат старший на 4 роки, тому х+4

2х=х+4
2х-х=4
х=4   - вік сестри
отже сестрі 4, а брату 2х=2*4=8
 зараз 8+9=17 - вік брата
             4+9=13  - вік сестри