2.Знайдіть координати точки перетину графіків рівнянь х - у = 5 і 2х + у = 1.


Ответы на вопрос

Отвечает Арутюнова Влада.
Щоб знайти координати точки перетину графіків рівнянь, ми можемо вирішити цю систему рівнянь методом підстановки або методом елімінації.

Метод підстановки:

Розв'яжемо перше рівняння відносно х:
х - у = 5
х = 5 + у
Підставимо це значення х у друге рівняння:
2(5 + у) + у = 1
Розкриємо дужки та спростимо рівняння:
10 + 2у + у = 1
3у = 1 - 10
3у = -9
у = -9/3
у = -3
Підставимо отримане значення у у перше рівняння, щоб знайти значення х:
х - (-3) = 5
х + 3 = 5
х = 5 - 3
х = 2
Отже, координати точки перетину графіків рівнянь х - у = 5 і 2х + у = 1 є (2, -3).