Срочно умоляю люди даю все баллы срочноооо Розкладіть на множники вираз 5а2 – 5b2 та обчисліть

його значення, якщо а = 21 , b = 19. Розв'яжіть рівняння: 1) 36х3 + х = 0; 2) 4х3 – 4х2 + х = 0. Розкладіть на множники вираз –7а2 – 7a + a + 1 та обчисліть його значення, якщо а = 0,6. Розкладіть многочлен х2 + 6х + 5 на множники.

Ответы на вопрос

Отвечает Родионов Александр.

Відповідь:

Пояснення:

  1 . Якщо а = 21 , b = 19 , то  5а² – 5b² = 5( a² - b² ) = 5( a - b )( a + b ) =

                   = 5*( 21 - 19 )*( 21 + 19 ) = 5 * 2 * 40 = 400 .

  2 .  1) 36x³ + x = 0 ;                             2) 4x³ - 4x² + x = 0 ;

           x( 36x² + 1 ) = 0 ;                            x( 4x² - 4x + 1 ) = 0 ;

      x₁ = 0 ;     або    36x² + 1 = 0 ;         x₁ = 0 ;      або  4x² - 4x + 1 = 0 ;

                                36x² = - 1 ;                                      ( 2x - 1 )² = 0 ;

                                 x₂Є ∅ ;                                             2х - 1 = 0 ;

                                                                                           х₁ = 1/2 .

    3 . Якщо а = 0,6 , то  –7а²– 7a + a + 1 = - 7а( а + 1 ) + ( а + 1 ) =

        = (- 7a + 1 )( a + 1 ) = (- 7* 0,6 + 1 )( 0,6 + 1 ) = - 3,2 * 1,6 = - 5,12 .

    4 . x² + 6x + 5 = ( x + 5 )( x + 1 ) , бо за Т. Вієта  х₁ = - 5  ;  х₂ = - 1 .