Спрости вираз 51²-5xy 5(x-y)² Знайди його значення, якщо x=3, y= 1/6


Ответы на вопрос

Отвечает Кашанский Илья.

Объяснение:

1/2=5/10=0,5

Надеюсь что допомогла))



Отвечает Лугинин Никита.

Объяснение:

**Спростити вираз**

51²-5xy

5(x-y)²

51² = 5 * 1² = 5

5xy = 5 * 3 * 1/6 = 5/2

5(x-y)² = 5 * (3 - 1/6)² = 5 * 25/36 = 25/12

Отже, спрощений вираз має вигляд:

```

5 - 5/2 + 25/12

```

**Знайти значення, якщо x=3, y= 1/6**

Підставляємо значення x=3 і y=1/6 у спрощений вираз:

```

5 - 5/2 + 25/12

```

```

= 25 - 5/2 + 25/12

```

```

= 25 + 25/12 - 5/2

```

```

= 50/12 - 5/2

```

```

= 25/12

```

Отже, значення виразу для x=3 і y=1/6 дорівнює **25/12**.

**Відповідь:**

Спрощений вираз має вигляд:

```

5 - 5/2 + 25/12

```

Значення виразу для x=3 і y=1/6 дорівнює **25/12**.