Сумма вклада в конце срока рассчитывается по формуле сложных процентов. Годовая процентная ставка

составляет 0,5%, первоначальный депозит составил 8000 евро.Рассчитайте стоимость вклада (евро) через три года.

Ответы на вопрос

Отвечает Райский Вова.

Для розрахунку суми вкладу в кінці строку за формулою складних відсотків використовуйте наступну формулу:

S = P * (1 + r / n)^(n * t)

де S - сума вкладу в кінці строку, P - початковий депозит, r - річна відсоткова ставка, n - кількість разів нарахування відсотків на рік (якщо відсотки нараховуються щомісяця, то n = 12), t - кількість років.

У даному випадку P = 8000 євро, r = 0,5% (або 0,005 у десятковій формі), n = 1 (відсотки нараховуються щорічно), t = 3 роки.

S = 8000 * (1 + 0,005)^(1 * 3)

S = 8000 * (1,005)^3

S ≈ 8120,60 євро

Таким чином, стоимость вклада через три роки становить приблизно 8120,60 євро.