СРОЧНО Основи рівнобічної трапеції пропорційні числам 3 і 8, а бічна сторона дорівнює 22 см. Знайди

більшу основу трапеції, якщо в неї можна вписати коло

Ответы на вопрос

Отвечает Турсунбаев Эрнис.

Відповідь: 32

Пояснення:

Спочатку, нам потрібно знайти меншу основу трапеції. Оскільки основи пропорційні числам 3 і 8, менша основа буде 3x, а більша основа 8x, де x - це якийсь коефіцієнт.За даними, бічна сторона трапеції дорівнює 22 см, і вона складається з двох однакових бічних сторін. Таким чином, сума бічних сторін трапеції буде 2 * 22 см = 44 см.Застосуємо властивість трапеції: сума довжини меншої і більшої основи рівнобічної трапеції дорівнює сумі довжини бічних сторін:3x + 8x = 44Знайдемо x:11x = 44

x = 44 / 11

x = 4Отже, менша основа трапеції дорівнює 3x = 3 * 4 = 12 см, а більша основа дорівнює 8x = 8 * 4 = 32 см.