Довести тотожність: 1/(а-б)(а-с) - 1/(а-б)(б-с)+1/(с-а)(с-б)=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Уткин Антон.

Для доведення даної тотожності, спростимо вирази в лівій і правій частинах тотожності шляхом знаходження спільного знаменника і скорочення його:

Ліва частина:

1/(а-б)(а-с) - 1/(а-б)(б-с) + 1/(с-а)(с-б)

Знаменник першого доданка і другого доданка однаковий і дорівнює (а-б)(а-с), тому можемо скласти ці два доданки в один:

1/(а-б)(а-с) - 1/(а-б)(б-с) = (1 - (б-с))/(а-б)(а-с) = (1-б+с)/(а-б)(а-с)

Знаменник третього доданка дорівнює -(а-б)(а-с), тому можемо помножити третій доданок на -1/(а-б)(а-с) для отримання спільного знаменника:

1/(с-а)(с-б) = -1/(а-б)(а-с)

Права частина:

0

Отже, маємо:

(1-б+с)/(а-б)(а-с) + (-1)/(а-б)(а-с) = 0

Складаємо доданки разом:

(1-б+с - 1)/(а-б)(а-с) = 0

Спрощуємо:

(с-б)/(а-б)(а-с) = 0

Отже, з отриманого виразу видно, що дана тотожність є верною.