Допоможіть, будь ласка! Прошу, з поясненням. Із двох селищ, відстань між якими дорівнює 20 км,

одночасно вирушили назустріч один одному два пішоходи й зустрілися через 2 год після початку руху. Знайдіть швидкість кожного пішохода, якщо відомо, що перший пішохід проходить за 4 год на 12 км більше, ніж другий за 3 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Сандулов Александр.

Відповідь:

х = 6 км/ год.

у = 4 км/ год.

Пояснення:

Швидкість першого - х.

Швидкість другого - у.

2х + 2у = 20

4х - 3у = 12

Помножимо перше рівняння на ( -2 ), та додамо перше рівняння до другого, х - зникне.

-4у - 3у = -40 + 12 = -28

7у = 28

у = 4 км/год.

Підставимо у до першого рівняння.

2х + 2 × 4 = 20

2х = 20 - 8 = 12

х = 6 км/ год.

Перевірка.

4 × 6 - 3 × 4 = 12

24 - 12 = 12

12 = 12