За 2 години проти течії річки і 5 годин за течією моторний човен долає 120 км. За 2 години за

течією і 1 годину проти течії він долає 51 км. Знайти власну швидкість човна і швидкість течії. (Записати систему рівнянь і відповідь)

Ответы на вопрос

Отвечает Третяк Денис.

Ответ:

ОбъясНехай швидкість човна за течією - x, а проти течії - y.  ⇒

2x+5y=120  |×3    6x+15y=360

7y-3x=52     |×2   14y-6x=104

Суммируем эти уравнения:

29y=464  |÷29

y=16.

2x+5*16=120

2x+80=120

2x=40   |÷2

x=20.

Відповідь: швидкість човна за течією 20 км/год, проти течії - 16 км/год.нение: