Човен пливе за течією річки 2,4год і проти течії 3,5год. Шлях, який човен пройшов за течією на

4,7км менше, ніж шлях, який пройшов човен проти течії. Знайти власну швидкість човна, якщо швидкість течії 2км/год. Поможіть з задачой.

Ответы на вопрос

Отвечает Федорко Назар.

Ответ:

Нехай власна швидкість човна = х км/год. Тоді швідкість човна за течією річки = (х+2) км/год, а проти течії (х-2) км/год. Відстань, що проплив човен за течією річки, = (2,4 * (помнижити) ((х+2)) км,а відстань, яку проплив човен проти течії = (3,5 * (х-2)) км. Знаючи, що проти течії човен пройшов на 4,7 км мешне, ніж за течією, складемо і розв'яжемо рівняння: 3,5 * (х-2) - 2,4 (х+2) = 4,7 3,5х - 7 - 2,4х - 4,8=4,7 1,1х - 11,8 = 4,7 1,1х=16,5 х = 15 Отже, власна швидкість човна = 15 км/год