СРОЧНО ДАЮ 20 БАЛЛОВ Обчисли значення виразу: 1) -3/2 a^2b^6 : (-1,5ab^3) 2) (3^2 +11) *

(241-4^5)^0 Знайди значення змінної t, за якої не має змісту вираз: 3t-2/t^2-14t+49 Скороти дроби: 1) 4x-8/x^2-4 2)13a^10b^8/39a^5b^2 c

Ответы на вопрос

Отвечает Кириенко Михаил.

Відповідь:

Пояснення:

1) Розглянемо кожну частину виразу окремо:

-3/2 a^2b^6 : (-1,5ab^3) = (-3/2) / (-1,5) * a^2 / a * b^6 / b^3 = 2 * a^(2-1) * b^(6-3) = 2ab^3

2) Вираз містить вираз в квадратному корені, але немає відповідного символу для кореня. Тому вираз: (3^2 +11) * (241-4^5)^0 не має змісту і дорівнює 0.

3) Знайдемо значення t, при якому не має змісту вираз:

3t - 2 / t^2 - 14t + 49

Вираз не має змісту, коли знаменник дорівнює 0, тобто t^2 - 14t + 49 = 0.

Це квадратне рівняння можна розв'язати:

(t - 7)^2 = 0

t - 7 = 0

t = 7

Таким чином, вираз не має змісту при t = 7.

4) Скоротимо дроби:

1) (4x - 8) / (x^2 - 4)

Розкладемо знаменник:

(4x - 8) / [(x - 2)(x + 2)]

Тепер можемо скоротити:

4(x - 2) / [(x - 2)(x + 2)]

4 / (x + 2)

2) (13a^10b^8) / (39a^5b^2c)

Розкладемо чисельник і знаменник на прості множники:

13a^10b^8 = 13 * a^5 * a^5 * b^2 * b^6

39a^5b^2c = 3 * 13 * a^5 * b^2 * c

Тепер можемо скоротити:

(13 * a^5 * a^5 * b^2 * b^6) / (3 * 13 * a^5 * b^2 * c)

(a^5 * b^2 * b^6) / (3 * c)

a^5b^8 / (3c)