Знайти суму дванадцяти перших члевнів арифметичної прогресії (an) якщо a1 = 6 a13 = 42


Ответы на вопрос

Отвечает Dvoretskaya Polina.

a₁ = 6

a₁₃ = 42

a₁₃ = a₁ + 12d

12d = a₁₃ - a₁ = 42 - 6 = 36

d = 36 : 12 = 3

S_{12} =\frac{2a_{1}+11d }{2}*12=(2a_{1}+11d)*6=(2*6+11*3)*6=(12+33)*6=45*6=270\\\\Otvet:\boxed{S_{12} =270}